Anadolu'nun Hayat Müdafaasında Gerçek Cephe: Dini Aşırılıklar ve Selefi Akım

0
(0)
0 242
Yazar Osman Arslan
Baskı Yılı 2018
Sayfa Sayısı 90
Durumu Sıfır
24,75
Stokta
9786052167021

“Yüce Yaratıcı, “…Dininiz konusunda aşırı gitmeyin…” (Nisa 171, Maide 77) “Şüphesiz Allah, haddi aşanları (aşırı gidenleri) sevmez.” (Maide 87) diyerek ‘orta yol’a davet etse de (Bakara 143), çoğu yerde adeta “Siz, Allah’a dininizi mi öğreteceksiniz?”(Hucurat 16) denecek düzeyde aşırılıklar dini hayatımızı sarmış durumdadır.

‘Zorbalığı’ yol edinenlerden ‘hurafeciliğe’ kapılanlara; ‘cemaatçilik’ yaparken haddi aşanlardan ‘mezhepçilik’ yolunda sınırları aşanlara; ‘itikatta ve amelde’ maksadı çok aşan inanış ve uygulamalardan ‘etiketçilik’ ve ‘tekfirciliğe’ uzanan önyargılara teslim olanlara; ‘Kuran’cılık’ ya da ‘hadisçilik’ adı altında aşırı uçlara savrulanlardan ‘mistisizm’ veya ‘radikalizm’ içinde ölçüleri kaybedenlere kadar çok yönlü uçlara savrulan dini hayatımız bir ‘kimlik buhranı’na girmiş izlenimi vermektedir.

Bu kafa karışıklığından yararlanarak etkinlik kazanan ‘Selefi akım’ da içimize taşıdığı aşırılıklarla genelde ‘İslam dini’, özelde ‘Anadolu Müslümanları’ için ciddi bir ‘tehdit’ halini almış durumdadır. ‘Selefi aşırılığın’ dini hayatımıza yaptığı ‘bozucu etki’ yanında, birlik ve kardeşliğimizi de bozacak bir zihniyetle ‘düşmanca emellere hizmet ettiği’ görülmektedir.

Elinizdeki kitap, ‘sade ve samimi bir dini hayat’ çağrısı yanında ‘Anadolu’da milletin hayat müdafaası’ için elzem olan, başta ‘Selefî akım’ olmak üzere tüm bu ‘aşırılıklara karşı farkındalık ve duyarlılık uyandırmak’ amacıyla hazırlanmıştır.”

Yazar Osman Arslan
Baskı Yılı 2018
Sayfa Sayısı 90
Durumu Sıfır
Kargo maliyeti
Teslimat Süresi 1-2 İş Günü içinde gönderime hazır
Mağaza Konumu Turkey

Yorum bulunamadı!

Bu ürün için yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapın!