Kullanım Koşulları

KULLANICI SÖZLEŞMESİ, KİŞİSEL VERİLERİN İŞLEMESİ VE ONAYLAMA

A- KİŞİSEL VERİLERİN İŞLENMESİNE DAİR BİLGİ VE ONAY

 1. Kişisel verileriniz olmadan faaliyetlerimizin gereği olan, reklam tanıtım ve pazarlama hizmeti vermemiz kısmen veyahut tamamen mümkün değildir. Doğrudan, bunuokudum.com adlı web sitemiz, mobil uygulamamız, çağrı merkezimiz, anlaşmalı ve işbirliği içinde olduğumuz üçüncü kişiler aracılığı ile tarafınıza ait kişisel bilgileri reklam, pazarlama ve tanıtım pazarlama faaliyetlerimizi gerçekleştirebilmek amacıyla işlemekte olduğumuzu tarafınıza bildiririz.
 2. Tarafınıza ait kişisel bilgiler, başta kimlik bilgileri (ad, soyad) olmak üzere, IP, adres ve telefon bilgileri, e-posta adresi, düğün ve organizasyon tarihleri, gibi her türlü bilgiyi ifade etmektedir.
 3. Kişisel verileriniz ve bilgileriniz, Şirketimiz tarafından ya da bizim adımıza teknik destek sağlayan çözüm ortaklarımız dahil, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamı kurallarınca, tarafınızca ya da tarafınız için talep edilen faaliyetlerimiz işlenebilecek veya sizinle iletişim kurmak için toplanabilecek, kaydedilebilecek. Talep ettiğiniz hizmet ve faaliyetlerin tamamlayıcısı olan iş ortaklarımız ve reklam verenlere gönderilebilecek, daha iyi hizmet vermek için iyileştirici faaliyetlerimizin yürütülmesi amacı ile sınırlı olarak, yurtiçinde veya yurtdışında hizmet aldığımız üçüncü kişiler ile paylaşılabilecektir. Kişisel verileriniz; en az 5 yıl boyunca Şirketimizce saklanacaktır.
 4. BunuOkudum.com tarafınıza verilerinizi kullanarak, hizmet kalitesini arttırmak maksadı ile hizmet ve servisler sunabilir, hizmet kalitesini arttırıcı anketler düzenleyebilir ve yine aynı bağlamda kampanya ve faaliyetler sunabilir.
 5. BunuOkudum.com ‘a üye olurken veya teklif formlarını doldururken verdiğiniz e-posta ve/veya telefon gibi iletişim bilgileriniz, BunuOkudum.com tarafından kampanya ve indirim bildirimleri maksadı ile kullanılabilir. Bu maksatla kullanılmasını istememeniz durumunda, BunuOkudum.com ‘u bilgilendirmeniz yeterli olacak ve katiyen bildirim almayacaksınız.
 6. Dilediğiniz zaman site içi kullanım haklarınız ve kişisel verileriniz korunması için gösterdiğimiz özen ve hassasiyet konusunda bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir ve şeffaf bir biçimde bilgi sahibi olabilirsiniz.

B- KULLANICI SÖZLEŞMESİ

 1. BunuOkudum.com perakende satış sektöründe hizmet veren bir şirkettir. Web sitesinde yer alan reklamlardaki hizmetlerin sahibi, satıcısıdır.
 2. Tanımlar; İşbu İnternet Site Kullanım Sözleşmesi, kısaca “sözleşme” metni içerisinde
  1. Müşteri; web sitesi içerisinde ve bunuokudum.com faaliyet alanları içerisinde alışveriş ve ziyaret profili bulunan ve bu faaliyetlerden faydalanan kişileri ifade etmektedir.
 3. Müşteriye ait bilgiler; profillerinde yer alan bilgiler, iletişim tüm bilgi ve içerikler tamamen müşterinin verdiği bilgiler, talebi doğrultusunda işlenmiştir ve sorumlulukların tamamı müşteriye aittir. Her müşteri yapılan alışveriş anlaşması gereği verdiği bilgilerin doğruluğunu baştan kabul ve taahhüt eder.
 4. BunuOkudum.com Müşteri kayıt şartları; Müşteri olarak kayıt olmanız halinde, şahsınız hakkında kesin ve güncel bilgiler vereceğinizi, üye bilgilerinizi güncek tutacağınızı kabul ve taahhüt etmiş olursunuz.
 5. Satıcıların kullanıcı profiline yazılan yorumlardan dolayı bunuokudum hiçbir hukuki sorumluluğu kabul etmez. bunuokudum, alıcılar tarafından yapılan yorumları, ancak satıcılar tarafından yapılan talepler doğrultusunda hukuka ve kişisel haklara tecavüz niteliğinde bulduğu takdirde silme yetkisine sahiptir. bunuokudum üzerinden satışa çıkarılan kitapların bunuokudum platformu dışında satışının gerçekleşmesini teklif etmek kesinlikle yasaktır. Durumun tespiti halinde hesabınız pasife alınarak hukuki süreç başlatılacaktır.
 • Kullanım Koşulları :
 • BunuOkudum.com dilediği zaman web site içeriğini değiştirme, müşteri ‘lerine sağladığı hizmetlerde değişiklik ve ya sona erdirme, müşterileri bilgilendirme, pazarlama ve tanıtım faaliyetleri için e-posta ve sms gönderme hakkına sahiptir.
 • BunuOkudum.com içerisinde yer alan hiçbir metin kaynak belirtmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz.
 • BunuOkudum.com ‘da kullanılan hiçbir içerik, fotoğraf ve video BunuOkudum.com’un izni olmadan kullanılamaz.
 • Web sitesini kullanırken doğabilecek herhangi bir fonksiyonel bozukluktan dolayı BunuOkudum.com sorumlu tutulamaz. BunuOkudum.com ‘un kullandığı sunucu ve serverlarından kaynaklı herhangi bir virüs ve virüs tabanlı sorun kullanıcıların onayladığı risklere bağlıdır ve tüm sorumluluğu kullanıcılara aittir.
 • BunuOkudum.com site içerisindeki sorunların telafi ve düzenleme hakkını saklı tutar. BunuOkudum.com dilediği üründe zaman belirtmeksizin fiyat değişikliği yapma hakkına sahiptir
 • Müşteri site ve diğer müşterilerin haklarına saygı göstereceğini, web sitesini kullanırken sistemin işleyişini engelleyici, zorlaştırıcı davranışlardan kaçınacağını kabul ve taahhüt eder.
 • Müşteri Yorumları; Müşteri yorum yaparken kişi haklarına saygı göstereceğini, kişisel ve toplumsal huzuru bozucu yorumlardan kaçınacağını, devletin birlik ve bütünlüğüne zarar verici söylemlerden kaçınacağını, aksi takdirde yorumların yayınlanmaması inisiyatifinin tamamen BunuOkudum.com ‘a ait olduğunu kabul eder.
 • Bilgilerin Paylaşımı; BunuOkudum.com ‘un sağlamayı taahhüt ettiği hizmetleri sunabilmesi için kullanıcıların bazı bilgilerini doğru eksiksiz biçimde ibrazı zorunludur. Kullanıcı, bu bilgileri kendi hür iradesi ile verdiğini iş bu sözleşme ile beyan eder. Kullanıcı, vermiş olduğu bilgilerin BunuOkudum.com tarafından iş ortakları ve çözüm ortaklarının ile paylaşılabileceğini kabul ve taahhüt eder.
 • Müşterilerin hükümlülükleri;
  • Site güvenliğini olumsuz etkileyecek, diğer kullanıcıların site ve site hizmetlerinden faydalanmasını engelleyebilecek girişimlerde bulunmaması
  • Site’de diğer kullanıcılara ait bilgilere yetkisiz bir şekilde erişmesi, kopyalaması, silmesi, değiştirmesi ve bu yönde girişimde bulunmaması.
  • Site güvenliğini tehdit edecek faaliyetlerde bulunmaması.
 • BunuOkudum.com hükümlülükleri;
  • Site de satılan, mal ve hizmetlerin kalitesinden, sorumludur.
  • BunuOkudum.com, Müşteri ve iş ortaklarının site üzerinde gerçekleştirdiği faaliyetlerden doğabilecek yasal sorumluluklardan ve üçüncü kişilerin uğrayacağı maddi ve manevi zararlardan hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Bu bağlamda meydana gelebilecek üçüncü kişilerin uğrayacağı zararlardan kullanıcı ve/veya iş ortağı sorumludur.
 • BunuOkudum.com hizmet işleyişi;
  • BunuOkudum.com ‘un faaliyetleri doğru yürütebilmesi için, kullanıcı ve iş ortaklarının, BunuOkudum.com ‘un talep ettiği bilgileri doğru ve eksiksiz bir biçimde iletecektir.
  • Müşteri’nin yanlış ve güncel olmayan bilgileri vermesi halinde talep ettiği hizmeti sağlıklı bir biçimde alamayacağı, bu nedenle doğabilecek zarar ve sorunlardan BunuOkudum.com’un sorumlu olmayacağını kabul eder.
 • Cayma, fesih, sorumluluklar ve yaptırımlar;
  • Müşteri internet ve internet erişiminden kaynaklı sorunlardan dolayı BunuOkudum.com ‘u sorumlu tutamaz. Site’nin işleyişinin kusursuz olamayacağını zaman zaman sorunlar yaşanabileceğini ve teknik aksaklıkların olabileceğini önceden kabul ve beyan ederek bu durumun cayma ve sözleşme feshi için kafi sebep olmadığını kabul eder.
  • Müşteri, BunuOkudum.com ‘un virüs ve türevi saldırıların ve izinsiz erişimlerin olmayacağını garanti etmediğini bildiğini ve kabul ettiğini beyan eder.
  • BunuOkudum.com müşterilerinin site ’ye bağlantıları esnasında ve site ‘deki içerikler dolayısı ile doğabilecek herhangi bir maddi ve/veya manevi zarardan dolayı hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  • BunuOkudum.com, iş bu sözleşme ile belirlenen edimlerinden herhangi birini geç ya da eksik yerine getirmesinden dolayı sorumlu tutulamaz. Özellikle telekomünikasyon altyapısından sorunlar başta olmak üzere, doğal afet, savaş, grev, lokavt, elektriksel sorunlar, olumsuz hava koşulları dahil buna benzer site hizmetlerini sekteye uğratabilecek tüm sorunlar BunuOkudum.com ‘un kontrolü dahilinde olmayan sorunlar olarak değerlendirilecek ve doğabilecek sorunlardan BunuOkudum.com sorumlu tutulmayacaktır. Yalnızca söz konusu sorunların bir aydan (1ay) uzun sürmesi ve BunuOkudum.com ‘un faaliyetini doğru bir biçimde yürütememesi halinde tarafların karşılıklı fesih yoluna gidebileceğini müşteriler ve BunuOkudum.com kabul eder.
 • Yürürlülük:
  İşbu Sözleşme ve Sözleşme’nin ayrılmaz bir parçası olan Kişisel Verilerin İşlenmesine Dair Bilgilendirme Ve Onay Metni ile Site içinde bildirilen tüm koşullar Kullanıcı tarafından Sözleşme’nin okunup kabul edilmesi ile karşılıklı olarak kabul edilerek yürürlüğe girer.
 • Uyuşmazlıkların Çözümü:
  Bu Sözleşme ile ilgili olarak çıkabilecek bütün uyuşmazlıklarda öncelikle işbu metinde yer alan hükümler, hüküm bulunmayan konularda ise Türkiye Cumhuriyeti Kanunları uygulanacaktır. Sözleşme’nin uygulanmasından kaynaklanan ihtilafların çözümünde İstanbul (Çağlayan) Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili olacaktır.
 • Muhtelif; İşbu Sözleşme’nin herhangi bir hükmünün yetkili bir mahkeme veya kurul tarafından geçersiz veya uygulanamaz ilan edilmesi halinde, söz konusu hüküm, Sözleşme’nin amacına yakın geçerli bir hükümle değiştirilecektir.
 • Kullanım koşullarının kabulü;

Yukarıda belirtilen tüm maddeleri okuyarak ve anlayarak bu koşulların onaylanmasıyla, kişisel verilerinizin şirketimiz tarafınca işlenmesine, belirtilen kurumlar ile paylaşılmasına ve bu kurumlar tarafından işlenmesine onay vermiş sayılmaktasınız. Söz konusu kullanım koşulları ilk defa 16.08.2022 tarihinde işleme alınmış ve henüz bir değişikliğe uğramamıştır.