Böğürtlen Kışı

Satıcı magicshop
0
(0)
0 162
Durumu İkinci El
50 Satıldı
Satıldı

Böğürtlen Kışı

ABD’li gazeteci ve yazar Sarah Jio, üçüncü romanı Böğürtlen Kışı ile tüm dünyada olduğu gibi Türk okurları tarafından da büyük beğeni topluyor. Orijinal dilinde ilk baskısı 2013 yılında yapılan roman, okurlarıyla buluştuğu günden bu yana dünya çapında çok satanlar listelerindeki yerini koruyor. Böğürtlen Kışı, yazarının güçlü kalemi ve sürükleyici anlatımının yanı sıra çarpıcı kurgusuyla da hafızalarda iz bırakıyor. Bu yönüyle pek çok eleştirmen ve okurdan tam not alan eser, sizi de empati dolu bir yolculuğa çıkmaya davet ediyor.

Evlat Acısı ile Kavrulan İki Yürek…

Böğürtlen Kışı romanı, hikaye içinde hikaye tekniği ile okurlarına çok boyutlu bir olaylar zinciri sunuyor. Romanın ana çerçevesinde, başkahraman olarak okurları Claire adında genç ve başarılı bir muhabir karşılıyor. Patronunun oğlu Ethan ile mutlu bir evlilik sürdüren Claire, hamileliği esnasında bebeğini kaybedince işe ve hayata olan motivasyonunu da yitiriyor. Mutluluğuna gölge düşen çiftin evliliği her ne kadar sarsılmışsa da, Claire açısından toparlanmanın tek yolu çalışmaya devam etmekten geçiyor. Neyse ki patronunun ona verdiği iş, genç kadının hayatına yeni bir anlam kazandırmaya biraz olsun yetiyor.

İki Farklı Zamanın Sularında Gezinmeye Hazır Mısınız?

Claire hala bebeğini kaybetmesinin acısını yaşamaya devam ederken, içinde bulundukları Mayıs 2013 tarihinde hiç beklenmedik bir şekilde kar yağışı görülüyor. “Böğürtlen kışı” olarak adlandırılan bu mevsimsel durumun, yaşadıkları bölgede en son 80 yıl önce görülmesi ise dikkat çekici bir gündem yaratıyor. Patronunun Claire’e verdiği görev de bunu araştırmak oluyor.

Genç kadın, böylece kolları sıvayıp kendini işine vermek durumunda kalıyor. 80 yıl öncesine dair ulaştığı bulgular ise hem gizemi hem de kayıplarıyla, aydınlatılmayı beklercesine Claire’in önüne seriliyor. Tam 80 yıl önce, kendisi ile aynı dönemde evladını kaybeden bir annenin haberine rastlayan genç kadın, olayın peşine düşerek hayret verici sonuçlara ulaşıyor. Peki, geçmişte yaşanan tüm bu olayların Claire ile nasıl bir bağlantısı olabilir?

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Durumu İkinci El
Kargo maliyeti
Mağaza Konumu

Yorum bulunamadı!

Bu ürün için yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapın!